Cuma , 16 Kasım 2018
Son dakika haberleri
Buradasınız: Anasayfa » Kurallar

Kategori Arşivi: Kurallar

10 Top Kuralları

$_35

10-TOP OYUN KURALLARI Oyunun Amacı 1′den 10′a kadar numaralandırılmış olan toplar ve beyaz top ile oynanır. Amaç her atışta isteka topunu öncelikle masadaki en ufak numaralı topa temas ettirmektir, fakat topları sıra numarasına göre atma zorunluluğu yoktur. Nizami olarak atılan her toptan sonra oyuncu, topu kaçırana, faul veya seti kazanana kadar masada kalır. 10 numaralı topu kurallara uygun bir atışla deliğe sokan ... Devamını Oku »

14+1 Oyun Kuralları

14+1 yeni üçgen dizimi kural tablosu

İdeal Kırış Ülkemizde 14+1 olarak adlandırılan Straight Pool, cepli bilardo disiplinlerinin en eskilerinden biri olarak kabul edilir. Diğer branşlara cok büyük katkısının oldugu tüm bilardo otoriteleri tarafında kabul edilmiş olan oyun ülkemizde henüz yaygın olarak oynanmamaktadır. WPA’nın yayınlamış olduğu kuralları çevirerek paylaşıma açıyoruz. 14+1 (Straight Pool) Ülkemizde 14+1 olarak bilinen cepli bilardo’nun bir disiplini olan oyun, on beş top ve bir isteka topu ile ... Devamını Oku »

9 Top

9_ball

- 1′den 9′a kadar numaralandırılmış olan toplar ve beyaz top ile oynanır. - Toplar elmas biçiminde dizilir. Dizilişte her zaman en öne 1 numaralı top, ortaya da 9 numaralı top konur, diğer toplar rasgele dizilir. - Faullerde “çift atış” yoktur. Beyaz top faul atışında istenilen yere konur ve oyuna devam edilir. - Amaç her atışta beyaz topu öncelikle masadaki en ufak numaralı topa ... Devamını Oku »

8 Top

8_ball

8 Top (Amerikan Bilardosu)  - 1′den 15′e kadar numaralandırılmış olan toplar ve beyaz top ile oynanır. - Toplar 1′den 7′ye kadar olan düz toplar, 9′dan 15′e kadar olan parçalı (“çizgili” ya da “pijamalı” da denir) toplar ve siyah renkli 8 numaralı top (aslında bu da bir “düz” toptur) olarak sınıflandırılır. - Toplar üçgen biçiminde dizilir. Dizilişte her zaman en öndeki topun 2 sıra ... Devamını Oku »

Scroll To Top
Descargar musica