Salı , 23 Temmuz 2019
Son dakika haberleri
Buradasınız: Anasayfa » Duyurular » Turnuvalarımız Hakkında.
Turnuvalarımız Hakkında.

Turnuvalarımız Hakkında.

Türkiyede Yaşayan Pool Oyuncularının Dikkatine,

Çoğunuzun bildiği üzere Konya’da düzenlemeye çalıştıgımız turnuvamız, Ülkemiz Bilardo Federasyonu tarafından, gerekli izinleri almadığımız sebep gösterilerek son anda iptal edilmişti. Böyle bir durum için öncelikle turnuvaya katılmak için müracaat eden arkadaşlardan özür dileriz.
Bildiğiniz gibi bizler Türkiyede yaşayan ve bu sporu imkanlar elverdiğince yapmak isteyen sporculardan oluşan bir topluluğuz.
Federasyonumuzun düzenlemiş olduğu faaliyetlere işi ve diğer özel sebepleri dolayısı ile katılamayan, ancak bu sporada gönül vermiş ve turnuva oynamak isteyen pek çok arkadaşımız için güzel bir alternatif oldugumuzu düşünüyoruz.
Şimdiye kadar düzenlemiş oldugumuz kayıtlı 20 turnuva ve turnuvalarımıza katılan 200 e yakın sporcuyu gözönüne aldıgımızda organizasyonumuzun şimdiye kadar başarılı bir şekilde devam ettiğine inanıyoruz. Bu durum ilerisi için daha büyük ve daha güzel organizasyonlar yapmamız için bir büyük bir motivasyon kaynagıdır.

Konyada yaşanan üzücü olaydan sonra, bu olayın tekrar etmemesi ve ileride yapmayı planladığımız organizasyonlarımıza Federasyonumuzun izin ve hatta destek vermesi için Türkiye Bilardo Federasyonu yetkilileri ile temas kurmaya calışıyoruz. Yakın zamanda bu sürecin tamamlanması ve yolumuza kaldıgımız yerden dahada güçlü bir şekilde sizlerin de desteği ile devam etmek en büyük temennimiz.

PoolMastersCup, kişisel bir faaliyetin cok ötesinde bu spora gönül vermiş ve icra etmeye çalışan sizlerin katılımıyla ortaya cıkmış olan bir organizasyondur.
Bu konuda lütfen sizlerde fikirlerinizi açık bir şekilde paylaşınız.

Ferdi Özdemir.

Comments

comments

Hakkında FatCat

FatCat

67 yorum

 1. FatCat
  Ferdi Özdemir

  Henüz federasyonla resmi olarak bir görüşme yapamadık, ancak başkanın PoolMastersCup’ı istemediği yönünde duyumlar gelmeye başladı.. hadi bakalım hayırlısı..

 2. FatCat
  Ferdi Özdemir

  Haklısın Ali, eğer sonuç alamazsak hakkımızı aramak için hepberaber hareket edip ilgili makamlara durumu aktarıcaz.

  • Değerli arkadaşlar, turnuvalarımıza devam edebilmek için gerekli koşulları sağlamaya yönelik arayışlarımız ve araştırmalarımız neticelenemek üzere. Bu tepkilerin de bizleri birleştirdiğini görüyorum. Bu birliktelik muhakkak olumlu sonuçlar verecektir..

 3. Federasyon ne işe yarar arkadaşlar?Ben mi anlamıyorum, yoksa bilardonun gelişmesini oynanmasını engellemekten başka bir işe yaramayan bu tutum bir federasyona yakışıyor mu?Amaç nedir sadece egolarını tatmin etmek mi :)) gülüyorum çünkü zayıf insanlar engel çıkarır,bilgili ve akıllı insanlar çözüm üretir.Bizde bilardo oynamaya çalışan insanlar olarak çözüm bekliyoruz.

 4. FatCat
  Ferdi Özdemir

  Selim, çözüm çok yakında gözükmüyor. Federasyon Başkanlığı makamında bulunan zatı muhterem, organizasyonumuzun düzenlediği turnuvalara karşı oldugunu ve bizim turnuva yapmamızı istemediğini Organizasyon Komitemizde yeralan Mehmet Bakıcı arkadaşımıza yüzyüze görüşmelerinde açık ve net bir şekilde ifade etmiş.
  Şimdiye kadar Türkiye Şampiyonaları ve federasyonun faaliyetleri ile buradan hiç yorumda bulunmamıştık, ancak böyle bir tutumla karşı karşıya kalınca susmamız beklenemez.

 5. murat büyükyılmaz

  Türkiye’ de ki pool severler şunu iyi bilmeliler ki;federasyonun 2011 Türkiye turu 1. etap Konya ayağına yapmış olduğu bu aciz saldırının bana göre tek bir nedeni var.bu neden FESATlıktan başka bişey değildir.geriye dönüp 2005 den önceki şampiyonalara yeterli sayıda pool sever iştirak ederken ne olduda bu sayı 30-20 şimdilerde ise 10-15 lere düştü?bunu federasyon kendine soramıyor mu?ve akabinde ferdi arkadaşımızın değerli emekleri sayesinde bu güne getirdiği poolmasterscup oluşumu federasyon için ciddi bi tehdit unsurudur.bu durum alenen ortadadır.arkadaşımız mehmet bakıcı nın federasyonla yaptığı görüşmede; yapılacak özel turnuvalar için turnuva başına 10 bin tl.lik bir rakamın federasyona verilmesini talep eden bu federasyona olan duygu ve düşüncelerimi susarak ifade ediyorum.gerçekten üzücü bi durum ve bu durum pool bilardoya vurulmuş büyük bir baltadır.

 6. Bence hukuki bir süreç başlatılmalıdır. Pool camiasına destek verecek başarılı bi avukat bilen tanıyan varsa buraya yazsın. Ben bütün mahkeme masraflarını ödemeye hazırım. Talep de avrupa ve dünyadaki örnekler delil gösterilerek pool bilardonun bu 3 bant federasyonundan ayrılması yönünde olmalıdır. Hatta federasyonu yıllık bütçe dağılımı bile delildir. Bir de bizim özverili çabalarımıza darbe vurulması bardağı taşırmıştır.
  Ferdi Özdemir, Selim Sözen, Murat Büyükyılmaz, Mehmet Bakıcı kardeşler bu işe bi asılalım. Tüm masrafları karşılayacağım.

  Bir de bu yandaki ankete evet oyu veren gafil kimdir merak ettim. Moderatör ferdiden bu vatandaşın adını açığa çıkarmasını talep ediyorum. Burası dalga gçilecek bi ortam deildir.

  Hayırlısı olsun, iyi günler..

 7. bakici07
  mehmet bakıcı

  Selam Arkadaşlar.
  02/03/2011 tarihinde bFederasyon Başkan’ı ile yaptıgım görüşmede tavrı,tutumu ve alaycı uslübu beni oldukça rahatsız etti. Bundan sonra yapılacak olan poolmasterscup ve özel turnuvalara kesinlikle izin vermeyeceğini, bu organizasyonlara ev sahipliği yapan işletmeleri kapattıracağını söyledi. Poolmasterscup turnuvalarının yapılabilmesi için her turnuva başına 10.000TL federasyona katkı yatırmak zorunda olduğumuzu başka türlü izin vermeyeceğini dile getirdi. Ayrıca Fevzi Bey’in de Konya turnuvası için biz son dakikaya kadar bilerek bekledik demesini bir federasyon yetkilisine hiç yakıştıramıyorum. Bu durum 20 gün öncesinde bile konya turnuvası için gerekli izin başvurusuna onay verilmeyeceğinin açık bir göstergesi. Bundan sonra yapacağımız federasyona rağmen türkiyedeki pool ve poolmastercup etkinliklerinin devamını sürdürmektir. Bundan önce olduug gibi bundan sonrada yapılacak olan faaliyetler için yasal çerçeve içerisinde zaman ve yer gözetmeksizin maddi manevi hertürlü yardıma hazır olduğumu belirtmek isterim.

 8. hatta bence bu federasyon yetkililerinin bu alaycı konuşmalarını bir teyp kaydına da alsak çok iyi olur..

 9. FatCat
  Ferdi Özdemir

  Federasyonun bu tutumu cok rahatsızlık verici.Bir spor dalının başında olup bu sporu yapmak isteyen insanlara engel olmayı hangi mantığa sığdırıyorlar anlaşılır gibi değil. Tutuma bakarmısın ya, biz turnuva olacağını biliyoduk son güne kadar bekledik engel olmak için! Şu ana kadar üzülüyordum zamanınnda izin alamadım diye ama artık telefonlarıma çıkmama nedenlerinide öğrenmiş oldum böylelikle.

 10. Kurumların, otoritelerin dokunulmazlığının olmadığı, insanların en temel haklarından olan spor yapma özgürlüğünün kısıtlanmadığı bir ülkede yaşamayı dilerim…

  Kıbrıstaki salonlarımız spor adına yapılacak her şeye sonuna kadar açıktır…
  Yaşasın kardeşlik ve dayanışma…!!! Kahrolsun Faşizm…!!!

 11. Orçun Altur

  Arkadaşlar son 1 ay içindeki gelişmeleri biz kıbrıslı bilardocular olarak endişe ve üzüntü içerişinde gözlemlemekteyiz. Benim size tavsiyem hukuki yolların yanında Türkiye bilardo federasyonunun da üyesi olduğu Avrupa cepli bilardo federasyonunada (EPBF) bu konu hakkında bir bilegilendirme ve yardım çağrısında bulunun. Her ne kadar EPBF ülke federasyonlarının iç sorunlarına karışmamaya çalışsada bu durum Türkiyede bilardonun gelişmesini en çok etkileyen sorunların başında gelmektedir ve EPBF in öncelikli amacı Avrupada bilardonun daha fazla gelişmesidir. Bence ellerinde gelen yardımı yapacaklarından şüphem yok. Haklı davanızda desteğimizin yanınızda olduğunu belirtmek isterim.

 12. Rıza Kesen

  yukarda yazılan tüm yorumlara katılıyorum arkadaşlar.
  Spor federasyonlarının kuruluş amaçlarından en önemlisi sporu halka ve onu benimseyen insanlara yaygınlaştırmaktır,ama üzülerek görüyoruz,ki başkanlık koltuğunu haketmeden orada oturan kurugöllü aile şirketi bu kuruluş amacını ihlal etmektedir.
  Poolmasterscup adı altında yürüttüğümüz organizasyon ve oyuncu kalitesi yönünden yaptığımız bu turnavalar onları kıskandıracak seviyeye getirmiştir.
  kendilerinin beceremediği bu turnavalar, elbette onların bakış açısından nefret ve kin dolu davranışlara dönüşmüştür.bunu ancak bu şekilde anlamak mümkündür.
  Biz pool oyuncuları onlar yönetimde yok iken bile bilardo oynuyorduk onlar gittikten sonrada oynamaya devam edeceğiz,o koltuk kimseye baki değildir bunu bilmeleri gerekir.
  Mehmet arkadaşımızın ifade ettiği gibi fevzi kurugöllünün bilardo sporunun teknik ve temel bilgisizliğinden kaynaklanan alaycı tavırlarına daha öncede şahit olduk,yalnız unutulmasin,ki alay etme sırası biz oyuncularada gelecek.
  Başkan karom konfederasyonu olan BWA ve UMB ,nin peşine takılmış kendisinide asbaşkan seçtirerek federasyonumuzun tüm bütçesini 3 bant ve artistik dünya şampiyonalarına evsahipliği yaparak oraya aktarmaktadır,oysa bu bütçenin bir kısmını uluslararası pool organizasyonlarına daha fazla oyuncu göndererek harcamak zorundadır.
  Yönetimi işgal edenler bence şöyle bir etraflarındaki yan ülke komşularına baksınlar,5-10 milyon nufuslu Yunanistan,polonya,sırbistan,hırvatistan,KKTC,bunların hepsi pool bilardo branşında oyunculara verdikleri profesyonel eğitim ve hizmet açısından bizden daha aktif ve daha başarılı,bunların neticesinde o sporcuların orta vadede başarı getirmeleri doğaldır,oysa bizim oyuncuların onlardan hiçbir eksiği yoktur.
  Ayrıca Ufuk arkadaşımada pool bilardonun engelleri aşması adına vermek istediği maddi desteğede teşekkür ederim kendi adıma :)

  Önem vermemiz gereken noktalardan bir taneside aramızda bulunan 3-5 ispiyoncu oyuncularada gereken tavrı koymamız lazım diye düşünüyorum.

  inşallah yakın bir zamanda yapacağımız mücadelenin sonuçlarını olumlu şekilde görürüz…

 13. FatCat
  Ferdi Özdemir

  Yorumlarınız ve desteğiniz için hepinize teşekkür ederim.
  Ufuk, vermiş oldugun maddi destek için minnetarız, önümüzdeki süreçte ve araştırma neticesinde bu desteğin organizasyon için çok önemli olacaktır.

  Rıza abi olayı cok güzel bir şekilde özetlemişsin, dertlerimizi ve sorunlarımızı dogru kanallardan ilgili kurumlara iletebilirsek iyi bir sonuç elde edeceğimize inanıyoruz. Bu anlamda senin tecrübelerinden faydalanmak hepimizi mutlu edecektir.

  Orçun güzel bir fikir vermişsin, neticede Avrupada EPBF bu spor için çalışan en önemli ve en ciddi kurum, iç işlerimize karışmasa bile durumdan haberdar olmaları adına kendilerine yaşadığımız sorunları kendilerine yazılı olarak aktarmak iyi bir adım olabilir. Bu evrensel bir spor ve dünyada ne kadar cok oynanır ve popüler olursa bu spora gönülden bağlanan bizler içinde iyi kaznımları da olacağına inanıyorum. Sizlerinde belirttiği gibi kurumalrın başındaki kişiler gelip geçici ama bizler sağlığımız elverdigi sürece belliki yılda bir de olsa elimizde bu ıstakayı bırakmayacagız, ve umarım elimizdeki bu ıstakaları sadece bilardo oynamak için kullanmaya devam edeceğiz :)

 14. herkese selam,
  ben bu işi gerçekten seviyorum. akl-ı selim olan insanların o konya turnuvası için nasıl davranması gerektiğini söyledim. yeniden söyleyeyim. “evet izin alınamadı, ama arkadaşlar size cezam şudur : tamam turnuva olsun ama tek bir şart ve cez ile, orada turnuvaya katılan arkadaşların en azından %50′si ilk türkiye şampiyonasına katılacak, aksi halde izin yok” işte size kazan-kazan formulü. bu işi gerçekten geliştirmek ve bu işe destek olmak isteyen yetkili ve makul bir birimin kıvrak ve akıllı, aynı zamanda iyi niyetli hareketi bu olurdu bence. buradan da görülüyor ki mevcut tüzel kişiler ?! bu iş için uygun değiller. ve son soru (bu soru duyguları ifade etmenişn bir yolu diye düşünüyorum) biz sevdiğimiz ve gönül verdiğimiz bu sporu neden gönül rahatlığıyla yapamıyoruz yaw?? benim tanıdığım ve bu sporu gerçek iyi icra eden tüm arkadaşlar gerçekten çok kaliteli ve hayatta bir yere gelmiş insanlar ve sadece bu yüzden bile önümüzde kimse durmamalı ve bize kimse engel olamamalı.

  sevgiler
  saxo

 15. Kimse kendini Tanrı zannetmesin… Egemenlik şahısların veya kurumların değil, kayıtsız şartsız milletindir..!!

  Durumun içeriğini ayrıntı içeren bir dosyanın önce bakanlığa sonra medyaya ve hatta EPBF e iletilmesi gerekir…

 16. FatCat

  Değerli arkadaşlar, turnuvalarımıza devam edebilmek için gerekli koşulları sağlamaya yönelik arayışlarımız ve araştırmalarımız neticelenemek üzere. Bu tepkilerin de bizleri birleştirdiğini görüyorum. Bu birliktelik muhakkak olumlu sonuçlar verecektir.

 17. selam arkadaşlar bende üzüntü içeresindeyim ama şuna karşıyım yorumlarınız için sonuna kadar hak veriyorum karşı olduğum tek bir şey var eskiden bilardo bir hobi diilmiydi hobi olarak bilardoyu oynamıyorduk ama baktım hobilik bitti artık bir spor haline gelmiş bulunmakta baktımki bazılarınız bir spor olarak diil bilardoyu bir kumar olarak görmeleri yakışıksız bizler hayretle ve şaşkınlık içersindeyiz şimdi bazıları öğrencilere bilardo dersi vermeye başladılar ileride özenmememleri gereken bir nokta var maalesef bazı öğrenciler bilardoda yetişip bilardoda bahis ve kumar oynamaya başlamışlardır bu yakıştımı şimdi herkez hocalarına ve büyklerine özenmeye başladılar yazık diilmi bazıları baba parası yiyor bazıları iş hayatına atılıp para kazananlar var yazık diilmi birde üstelikte kumar oynayıp haram para kazanılıyor hiç yakışıyormu yakışmıyor üzüntü içersinideyiz bu türk milletimize bazılarına çok kızıyorum bilardoyu bir spor olarak diilde kumar olarak görebiliyor bende anlamış diilim bir kere ben şunu söylemek isterim federasyonu başkanımız uğur kurugöllü ayrıca avrupa bilardo cep asbaşkanıdır hine karşı çıkabilir. sonuna kadar haklılar başkanımız kötü düşünmüyorki tabiikide karşı çıkacak bilardoda herşey evvel para kazanmak diildir normal bir sporcu olarak katılırsınız türkiye şampiyonasına ii oynarsanız milli takıma girersiniz avrupa şampiyonasında başarılı sonuçlar almanızı bekliyor onlarda öle mutlu oluyorlar başarılı sporcu olduğu sürece ama bazıları kumar olarak bilardoyu oynattıı için karşılar türkiye bilardo federasyonu artık ticari işletme olma haline gelmiştir bundan sonra sporcularına elde ettiği geliri sporcusuna iletecekler ondan sonra kaç kişi katıldı türkiye şampiyonasına ona göre harcırah dağıtacaklar arkadaşlar

 18. amam şuda varki bende size yardımcı olacaım gerekirse ben konuşurum beni dinlerler pay alma konusunda haksız diiler çünkü farklı bir turunva yapıyorsunuz paralı turnuva o yüzden karşılar şunuda iletmek istiyorum avrupa bilardo fedeasyonu paralı turunva yapıyor katılım ücreti 100 euro alıyor ama ilk üçe veriyor ödülü diğerlerine vermiyor. dağıtmıyor bizdede öle dereceye girenlere harcırah veriliyor avrupa bilardo federasyonu ne yapıyorsa onlarda onu yapıyorlar yavaş yavaş bir şeyleri öğreniyor hatta öğrenmiş bulunmaktalar sevgili bilardo severler azıcık sabredin ben sizlere haberdar ediceyim ben aslen bilardodan soğudum artık bilardo oynamıyacaım ama gerekirse seyirci olarak destek çıkarım saygılarımla şunuda ileteyimki kimse kimseyi engellemiyorlar kesinlikle öle bir şey yok arkadaşlar en önemli şey sabırdır sabır taşırmak hiç hoş diildir sevgili bilardo severler arkadaşlarım

 19. FatCat
  Ferdi Özdemir

  Ahmet yazdıklarından bir anlam cıkartmak zor olsada sana durumu şöyle özetleyebilirim;
  Senede 1 kez Avrupa Şampiyonası düzenleniyor, senede 1 er haftadan 4 etaptan oluşan Türkiye Şampiyonalarının sonunda dereceye giren bazen 1 bazen 2 sporcumuz bu turnuvaya gönderiliyorlar. Neye bağlı olarak bu değişiyor halen anlamış değiliz. Kuzey Kıbrıs Federasyonu en az 4+2 6 sporcu ile katılırken biz hala 1 in 2 nin tartışmasını yapıyoruz.
  Milli Takımdaki arkadaşlarımız Türkiyede bulundukları sürede özel turnuvalar olmazsa sadece 3 tane zorlanmadıkları türkiye şampiyonasını oynayarak gittikleri Avrupa Şampiyonasında, senede en az 12-16 arasında turnuva oynayan rakiplerle mücadele ediyorlar. Ve Biz burada bu tartışmaları yaparken EPBF başkanı Gre Leenders Eurotour’lara tam destek veriyor.
  Bizim bu organizayonu yaparken örnek aldıgımız model EuroTour formatıdır.
  1 sene içerisinde ne kadar cok turnuva oynarsa sporcular avrupadaki turnuvalar için o kadar hazırlıklı olurlar.

  • Ahmet güzel yazmışsın ama boş konuşmuşsun.federasyonun iyi niyetli olduğunu düşünmek aptallıktır.Ben üç sene önce Türkiye şampiyonasının ayaklarına izin alarak zor şartlarda katıldım ve ikinci oldum,başkanlık koltuğunda oturan şahsın bana söylediği ben bu sene bir kişi göndereceğim.niye diye sorduğumda,bütçe yok bundan sonra bir kişi gidecek,pool oyuncuları beni antalyada protesto etti aslında kimseyi göndermeyeceğim(canım isterse gönderirim istemezse göndermem anlamında!).sende kendi paranla istersen katılabilirsin,ben devletin parasını boşa harcatmam(sen ve diğerleri bilardodan anlamıyorsunuz boşa avrupa şampiyonasına gitmeyin rezil olmayın,devletin parası sanki babasının parası!).ben bilardoya gönül veren oyuncu istiyorum tek işi bilardo olan oyuncular(hem çalışan hemde arada sırada bilardo oynayan oyuncular ile başarı gelmez,haklı avrupa şampiyonasında gelmez ama türkiye şampiyonasında ikinci veya birinci oluyorsa bir oyuncu bu oyunu bu sporu iyi yapıyor anlamına gelir ve senin federasyon olarak görevin İŞİNİ yapmaktan başka birşey değildir.yorum yapıp anlamadığın bir konuda ahkam kesmek değildir).Şimdi bu koşulların yaşandığı bir ortamda federasyonun turnuvalarına katılacaksın dört ayak,ne için canı isterse avrupa şampiyonasına gönderecek ve bu kadar bilardo oynarak başarı elde edeceksin.edemezsen de sen ne anlıyosun bilardodan yakıştırmaları yapılacak.Ahmet sen daha yenisin bilaroda,biz yıllardır oynuyoruz bilardo da amaç olmazsa hedef olmazsa ne için oynayacaksın.Turnuvaları paralı turnuvalar ve kumar ortamı haline getirdiniz diyorsun,euro tourlar nasıl organize ediliyor bir bak bir araştır ondan sonra konuş.

 20. ferdi dostum yazdıklarından ben anlıyabiliyorum biliyorum sana hak veriyorum ama şunu deyinmek isterimki federasyon yeni yeni toparlanıyor düzeliyorlar çok yakında sporcu sayısı artıcak sizler federasyon sporcularla dalga geçiyor zannediyorsunuz bizler avrupa bilardo federasyon kadar zengin diiliz biz fakir bir türkiye bilardo federasyonuyuz bütçesi olmiyinca nasıl göndersinler onlar insan diilmi para kazanmiyacaklarmı kazanıcaklar türkiye şampiyonasına katılmayan ve protestoyla karşılaştıı için çok büyük üzüntü içersindeler ne yapsınlar o yüzden izin vermiyorlar peki şimdi diyorumki yeni yeni düzeliyorlarbilardo federasyonu ticari işletme oldu gerekirse diyorum sporcularına elde ettiği geliri bütçesini sporcusuna aktaracak söz verdiler sporcu avrupa şampiyonasına gönderielecek sporcu sayısını arttıtrcaklar ama siz sabır göstermiyorsunuzki şuan düşünüp değerlendirmeye alıcaklar sporcu sayısını 8 e çıkarackar üç batta 4 sporcu poolda 4 sporcuya çıkaracaklar öle porjeleri var proje tamammalanamadı avrupa şampiyonalarına giden sporcular başarılı sonuçlar alabildimi alamadılar büyük üzüntü içerisindeler o yüzden böle yapıyorlar başarılı olun bak nasıl destek çıkacaklar başarılı olan sporcu olduğu sürece onlarmutlu oluyorlar bunu siz farkına varamıyorsunuz göremiyorsunuz sonuçta ben diyorumki ben size hak veriyorum yürekten destek çıkacaıma eminim bırak birde ben konuşayım bakalım ne diyecekler yavaş yavaş aralarına girmeye başladım size gereken herşeyi açıkliyacaım biz avrupa gibi zengin diiliz zengin olan devletttir devletten yıllık aldıı parayı bile alamıyorlar zor durumda kalıyorlar o yüzden bundan sonra ticari işletme oldular avrupa bilardo federasyonu özel olmuş onlarda ticari işletme uygulamasını yapıyorlarmış onlar kendileri kazanıyormuş o yüzden gönderiyordur biz fakir bir federasyonuz bunu düşünemiyorsunuz siz zengin olduğuunu düşünüyorsunuz zengin diiller ve devletle sorun yaşıyorlar her sene sıkıntı yaşıyorlar ne yapsınlar para diye birbirlerinimi öldürsünler ferdi bunu kimse düşünemiyorr iştee

 21. geçen ay yapılan trabzonda gerçekleştirilen dünya kupasına giden görevli hakemler ve organizyon kurulunda olanlar zor durumda kaldılar paralar ödenmemiş bir şey olmuş sıkıntı yaşadılar turnuva bitime üç gün kala zor aldılar devletten parayı trabzon valisi geldi yetişti federasyonda görevli olan çalışan kişilere ücretsiz trabzonsporun tesislerinde kaldılar bundan haberin varmı zor durumda kaldılar benim sonradan haberim oldu yani haber verdiler yoksa dünya kupasını düzenledikleri otelde bile kalamadılar parayı alamadıkları için hiç kimse farkında diil dünya kupası üç bannta bende vardım bende gittim vede gözümle gördüm spor eğitim merkezinde tesislerde kaldı herkez oda vali sayesinde kimse turnuva düzellendii otelde kalamadılar çünkü çok pahalıydı turnuvayı yaptıkları otel biliyormusun

 22. ahmet ne diyeyim ben sana,biz ne diyoruz sen ne diyorsun.Poolmasterscup turnuvalarını engelleyerek sorun çıkararak ne geçecek ellerine.Bilardo oynamak isteyen bir grubun oynamasını engellemek,bu spor için kurulmuş bir kurumun amacına kuruluş amacına terstir.Sen daha federasyonun bütçesinden ondan bundan bahsediyorsun yıllardır aynı şeyleri duyduk biz(1997-2011),belki sen ilk kez duyduğun için inandırıcı geliyordur.bize de ilk duyduğumuzda öyle geldi:)
  İmkan olmayabilir o ayrı,niyet önemli niyet!!!

 23. trabzonda gerçekleştiren üç bant dünya kupasına katılan yabancı sporcular ünlü sporcular otelde bir hafta geçirdiler gecelii 80 euroya kaldılar yabancılar bizden zenginler onların parası var sponsoru var herşeyi var ama bizim yok biz çalıştıım iş yerinde zar zor ekmek parası kazanıyoruz hakikaten kendi cebimizden gittimiz için zorumuza gidiyor bizde üzülüyoruz bu duruma ama ne yapalım yapıcak bir şey yok istediğimiz kadar yazı gönderin şikayet edin türk sporculara bilardoculara kayra bile almıyorlar şikayet etseniz ne olur sana örnek vereyim istanbulda bi ilköğretim okulunda langırt ve bilardo koymuşlar öğrencilere kumar oynattırıyorlarmış hemen önlem alıp bilardo masasını langırtı tüm okullarda yasakladılar türkiye başka şeyler kumar oynanıyortamamda neden bilardo kumar oluyor bunu anlamış diilim

 24. FatCat
  Ferdi Özdemir

  Amacımız bilardo oynamak, bunu poolmasterscup olarak biz değil, başka bir organizasyon,kişi kurum da yapsa elimizden gelen destegi vermeye hazırız. Yeterki bu spora ve bu sporu yapan sporculara saygı göstersin.
  Burada kurumlar, kişiler önemli değil.. ortak paydada 1 masa, 15 top ve 1 ıstaka var. Yapılması gereken bu masanın etrafıa cok sayıda sporcu, tribünlerede cok sayıda seyirci cekmek. Bu şekilde gönül verdiğimiz bu sporu hakettiğini inandığımız yere taşıyabiliriz.

 25. sevgili arkadaşlar bende inanmadım inanmakta istemem birileri tek başına bi işemi kalkışmış bir şeyler olmuş ama inanmıyorum hiç inanasım gelmiyorr. birileri türkiye şampiyonasına hiç katılmamış direk avrupa şampiyonasına gitmek istiyorum diye telifte bulunmuş doğrumu bilmem ben inanmadım söylediklerine eyer doğruysa doğru bi iş yapmamış bence eyer böyle bir şey olduysa maalesef yapılacak hiç bir şey yok arkadaşlar sizde birazcık özen gösterseniz gelip türkiye şampiyonasına katılıp derece yapsanızda adam gibi milli takıma girip rahat rahat giderdiniz şimdi aldıım haberler bence çok makbul geçtiler 4 sporcumuz avrupa şampiyonasına gidiyor. yolculuk gidiş dönüş ayarlanmış 2 bayan 2 erkek gidiyor erkelerden bir kişi kendi imkanlarıyla ve sponsor sayesinde gidiyorr gidenler eylül kibaroğlu sinem köktem erkeler de onur yıldırım sina yüksel birde bir kişi var cihangir baranmı o herhalde kendi imkanıyla gidecekmiş öle dediler eyer o hata yapılmasaydı bir ay içinde veya bir hafta içinde pool masters cup yapılacaktı

 26. eyer şöle yapılsaydı gelip biriniz türkiye şampiyonasına katılsaydınız şimdiye kadar konyadaki yapıcaınız pool masters cup düzenliyecektiniz ama katılmadıınız için izin verilmiyor gelin turnuvaya katılın istediğiniz kadar hem izin alın hemde yüz yüze görüşüp bu iş çözülür aslında telefonla bu iş olmaz selim abi sana hak veriyorum amacınız herşeyden ötesi başarılı sporcu olmaktır elbette herkez size güveniyor. sizler bu turnuvayı düzenleyip amaç derece yapıp avrupa şampiyonasına hazırlanmak ve orada başarılı olmaktır öle diilmi öle ama türkiye şampiyonasına katılırsanız herşeyden evvel olaylar çözülür istediğiniz kadar turunuva yapabilirsiniz bu duruma federasyon adam gibi çalışkan bilardoyu bilen bir sporcu istiyorlar ama gidenler her sene başarısız sonuçlar alınıyor neden ben size şunu söyleyimki başında antrenör olmazsa bu iş olmaz başında antrenör olucakki onlara taktik moral vericek yoksa olmaz onlarda yanlış düşündüklerinin farkındalar federasyon başarısız sporcu gördüğü anda sinirleniyorlar ve üzüntü duyuyorlar onlada elbette kendileri bir şeyleri çaba göstermeye çalışıyorlar sporcular özen gösterse hiç bir sorun olmiyacak türkiye şampiyonası open ilk 8 veya ilk 16 sporcuya harcırah verilicek ama böyle olursa ortada sorun olursa nasıl çözülecek bunu düşündünüzmü devlet parasını nedemek harcatmamak eşşek gibi harcıyacak bazı soprcuları göndermeyi biliyor olimpiyatalara katılmasını sağlıyorr ama bizimkiler kendi işlerine gelmiyor kendilerini düşünüyorlar bunu farkındayım

 27. Rıza Kesen

  @ ahmet akşahin
  1.sen bilardo ıstakasına oklava derken,başta Selim ağabeyin olmak üzere burda yorum yapan herkes bilardo oynuyordu.
  2.bırak sen federasyonun dalkavukluğunu yapmayı,sen kim oluyorsunda bize akıl vermeyi düşünüyorsun? yok bize aracı olabilirmiş yok fakir ülkeymişiz yok bilmem federasyon ticari işletmeciliğe başlamış sporcuları desteklemek içinmiş,bilmem federasyon başarısız sporcu gördümü sinirleniyormuş,bişeyler saçmalıyon ama ne olduğunu anlayamıyorum koçum.
  3. başkan seni buralara bişeyler yazasın diyemi yalaka olarak tuttu?
  4. bence sana cevap yazmak bile senin bilgisiz seviyene inmek anlamına gelir. bence sen federasyon ve başkanın kıçını yalamaya devam et belki seneye senide milli takıma alır…

 28. Ahmet Akşahin sen bilgisiz yalakanın tekisin… PMC tek kuruş kar peşinde olmadan sadece iyi niyetlerle kimseden yardım almadan arkadaşlarımın kendi emeği ve ilgisiyle yapılan bir organizasyondu… Benim ve birçok bilardocunun katılabildiği yegane turnuvaydı ve şimdi elimizden alındı… Uzaklardan gelen onca oyuncunun emeğini, alın terini gözetmeksizin SON DAKİKA engellediler Konya turnuvasını… Bu düpedüz faşizmdir, diktatörlüktür… Bu halk senin gibi şakşakçılar yüzünden esir olmuş onca zamandır… Aynaya nasıl bakıyorsun merak ediyorum…

  • FatCat
   Ferdi Özdemir

   Timur, teşekkür ederim çok güzel bir noktaya temas etmişsin. Anladığım kadarı ile federasyon bizim bu turnuvaları kar amacı güderek organize ettiğimize inanıyor. Seninde belirttiğin ve pek çok arkadaşımızın bildigi gibi biz bu turnuvaları kar amacı gitmeksizin gönülden ve büyük özveriler göstererek gerçekletiriyorduk. Bırakın sadece turnuvaları şu an yazmakta oldugumuz websitesine harcadıgım emeği hepinizin bildigini düşünüyorum.
   Bu konuda aksini düşünen varsa burada yazsın lütfen.
   Birileri Türkiyede bilardo adına bir kibrit çöpü bile dikse biz buradan destek vermeye hazırız.
   Ama insan kendini nasıl bilirse karşısındakinide öyle görürmüş, yani burada kar amaçlı bir organizasyon yapıldıgını düşünen bir federasyon var ve bizden turnuva başına 10 bin lira istiyorsa…
   Dilerim ki Türkiye’de federasyonun beklentilerini karşılayan ve isteklerini veren bir organizasyon kurulur da bizlerde herkes gibi ıstakamızı sırtımıza atıp bu turnuvalarda gücümüz yettiğince boy göstermeye gençlere bu sporu öğretmeye devam ederiz.

   PMC’nin bu anlamda fark yarattıgını düşünüyorum.

 29. FatCat
  Ferdi Özdemir

  Ahmet,
  Burada herkesin yorum yapmaya, eleştirmeye, fikirlerini beyan etmeye hakkı vardır. Bu konuda kimseye engel olacak değiliz. Hatta isteriz ki federasyonda bulunan yetkililerde burada kendi düşüncelerini dile getirsinler.
  Ancak,
  Senin iyiliğin ve daha fazla yıpranmaman için yorumlarının artık sitemizde yayımlanmasına izin verilmeyecektir. Yazdıklarından anladığım kadarıyla bir uzman yardımına ihtiyacın oldugu kanaatindeyim. Lütfen bir daha yorum yazma. Bilardo hayatında başarılar dilerim.

 30. Rıza Kesen

  Çok haklısın Ferdi,biz katılan oyuncular olarak PMC turnavalarının nasıl ve hangi amaçla organize edildiğini biliyoruz,bu konuda gönlünü ferah tutabilirsin anlaşılan bunu kavrayamayan kişiler mevcut.
  Bu turnavaların arkasında büyük ölçüde senin özverin,bilardo sevgisi,her yeni turnavada daha iyisini yapma isteği olmazsa buraya kadar gelinmezdi hatta birçok PMC ayaklarında maddi durumu katılmaya müsait olmayan birkaç oyuncudan katılım payı alınmadığıda bir gerçektir.
  Kendi adıma şunu diyebilirim çok iyi biliyorumki,PMC turnavalarında oyuncu kalitesini dahada yükseltebilmek,ve Türkiyedeki Pool bilardo potansiyelini tanıtmak amacı için Avrupa ve Dünya çapında isim yapmış oyuncular ile yazışarak ne kadar zaman harcadığımı bazı arkadaşlarım bilmektedir.
  Genel olarak bunların hepsini üstüste koyarsak,özveri ve bilardo sevgisi olmadan bunları gerçekleştirmek imkansız olurdu.
  Ahmet konusunda aldığın karar isabetli olmuştur,herkes onun biraz piskolojik sorunlu kişiliğe sahip olduğunu bilmektedir.

 31. ahmet bey,

  öncelikle buradaki sorunu halledecek kişilerin sorunu yaşayan kişiler olması mantıklıdır, bu yüzden bu turnuvalara katılmayan biri olarak bu insanların tepkisini çektiniz, iyi niyetli dahi olsanız olaya direk “kumar” diye girince kıyamet koptu.

  sanırım öncelikle kendinizi tanıtmanız daha iyi olurdu. bu olayla ilgili yorum yapabilmek için, olayın her iki tarafına da empati gösterebildiğinizi ispatlamanız gerekiyordu, ama bu oyuncuları “kumarbaz” olarak nitelendiren bir kişinin yardımını kimse istemez.

  bu yüzden bence bu olayı çok fazla büyütmeye gerek yok, burada kumarbazların para kazanmaya çalıştığı bir organizasyon yok, ve sanırım federasyon ile bu konuda olumlu ya da olumsuz herhangi bir müdahalede bulunmanızı kimse istemiyor.

  size kendi yaşadığınız sorunları çözmede başarılar dilerim. bu topluluğun sorunlarını çözmekten biraz uzaksınız. bu konuda lütfen bir alınganlık yapmayın..

 32. FatCat
  Ferdi Özdemir

  Arkadaşlar,

  Ahmet Bey’den gelen yorumlar artık kabul edilmeyecektir. Cevap hakkı olmadıgı için lütfen bu konuda daha fazla polemiğe girmeyelim.

 33. Yunus Beyribey

  * Federasyonun bu organizasyona gösterdiği tepkinin sebebi beceriksizliklerinin ayan beyan ortaya çıkması ve bunu ortaya çıkaranların kendilerini daha önce eleştiren kişiler olmasıdır.

  * Kendilerine ifade edilenleri anlamamaktadırlar. Sebep büyük ihtimalle dünya üzerinde kullanılan herhangi bir dili konuşamamaları ve anlayamamalarıdır.

  * İletişim kurmaya çalışan arkadaşlara karşı tutundukları tavır, bilardoya gönül vermiş onca insana yaşattıkları sıkıntı nasıl bir aymazlık ve kötü niyet içinde olduklarının göstergesidir.

  * Bu insanlarla diyalog kurulamaz. Ceza ve ödül sistemi dışında eğitilemez.

 34. Arkadaşlar,

  Her ne kadar ferdinin bilardo konsundaki çabalarını takdir etsem de, kendisinin tek adam olma hevesi, farklı seslere ya kulak vermeme ya da o sesleri kısma şeklinde eğilimleri olduğunu düşündüğüm için (facebook sayfasında olduğu gibi) burada da ilk ve son defa yazı yazıyorum. Bir katkım olabilirse ne mutlu bana.

  Öncelikle şunu söylemek istiyorum: ben demiştim!
  Federasyonla o veya bu şekilde omuz temasında olmanın hiçbir yararının olmayacağını, gerekirse herkesin 2 sene boyunca hiçbir tuenuva düzenlemeden her oyuncunun turnuva masraflarını bir havuza bağışlaması, ve toplanan para ile bir avukat tutularak, bir pool federasonunun kurulmaya çabalanması gerektiğini sanırım en son 1 sene önceki konya turnuvasında dile getirmiştim.

  Türkiye’deki federasyonun kişiliksizliği, beceriksizliği, kötü niyetli oluşu gibi konular bence pool camiasını esas soruna odaklanmaktan uzaklaştırıyor.

  Esas sorun hala birlik olamayan, birlikte karar alıp bu karara göre hareket edebilen bir camia haline gelemeyişimizdir.
  Bunca senedir her fırsatta federasyondan yaka silktiğimizi birbirimize anlatıp, hala bir defa bile o federasyonun turnuvalarının “sıfır” oyuncuyla oynanmasına yol açacak toplu bir protesto gerçekleştiremeyişimizdir. Çünkü bu camia birilerinin geri çekildiğinde, birilerinin ben yokum dediğinde onun yanında yer almayıp o yokluğu fırsat bilen ve bu durumdan fayda sağlamaya çalışan insanların da olduğu bir camiadır.
  Bu camia hala gece 4′te maç oynatılan türkiye şampiyonalarına ne olursa olsun gitmekten vazgeçemeyen arkadaşların olduğu bir camiadır. Ya aslında camia falan değildir :)

  Esas sorun hala haklarımızın farkında olmayışımız, dolayısıyla PMC ya da herhangi bir turnuvayı federasyon izin vermedi diye iptal edişimizdir.
  İptal edilmesin bu turnuvalar, izin alınmadan oynansın, kime ne? kim kısıtlayabilir kendi iradesiyle bir yerde biraraya gelip bilardo oynayan, bu oyunların istatistiklerini tutan bir gurubu? Neymiş efendim federasyon salonu kapatmakla tehdit ediyomuş..var mı böyle bir hakkı federasyonun peki gerçekten? yoksa gak dediğinde sinen bir camia olduğu için karşısında, atıp tutmak bu kadar kolay mı geliyo?

  İnsanlar hakettikleri şekilde yönetilirler arkadaşlar, biz buysak bizi de malesef bunlar yönetir. Ha biz bu değilsek eğer, bunu kendi aramızda yazılar yazarak değil, lafları işe dökerek gösterebiliriz birilerine.

  Dediğim gibi bu sayfaya yazdığım ilk ve son yazı bu. “Admin” lerin onayından geçerse, sizlerle paylaşmış olacağım düşüncelerimi.

  Sevgiler,
  Vedat

 35. FatCat
  Ferdi Özdemir

  Eyvallah Vedat,

  Öncelikle kendimle ilgili olarak;
  Bu işe ne amaçla girdigimi en iyi bilenlerden biri sensin, ama yinede belirteyim, benim hevesim tek adam olmaktan ziyade katılımcısı bol olan güzel organize edilmiş turnuvalarda bilardo oynayabilmektir.

  Sence bu portal ve face’teki sayfamız farklı sesleri kısmak için kurulmuş gibi mi gözüküyor ve farklı seslere kulak vermemek için mi insanları yorum yapmaya davet ediyoruz?

  Bu konuda senin tarafından yanlış anlaşıldıgımızı düşünüyorum.

  Eskiden herkes kendi ortamında konuşur, asar,keser,satar protesto ederdi.. bu bütünlüğü oluşturmak bile nerden baksan 3 senemizi aldı. Ha bu benim misyonum muydu, ben mi bunu yapmalıydım .. tartışılır, daha evvel dediigm gibi ben ıstakamı alıp oyuncu kategorisinde kalmayı herşeyden cok isterim.

  Toplu bir hareket için önce insanların ortak bir kaybı veya kazancı olması gerekmez mi? Ben farkında bile olmadan böyle bir şey yarattıgımızı anladığım noktada bu işe gerçekten gönül vermiş ve yapıcı olacaklarına inandıgım bilardocu arkadaşlarımı yanımda ve arkamda buldum.

  Eskiden kim hangi turnuvayı kazanmıştı hatırlayanınız varmı?
  Senin kazanmış oldugun bi turnuva hatırlıyorum Max ta, ustalar kupsası mı neydi? Güzel oynamıştın. Keşke burada yeralsaydı. Ben kaç kere Ankaraya Turnuvaya gittiğimizi biliyorum, diğer şehirlerdekini saymıyorum bile, oradaki turnuvaları kimler kazanmıştı, kimler oynamıştı,sıralama neydi.. hatırlayan varmı ?
  Keşke ben pool’a başladıgımda böyle bir organizasyon olsaydı da, benimde kendi çapımda böyle bir sitede iyi bir oyuncu olarak yerimi almak gibi bir amacım olsaydı. Yada dahada iyimseri keşke Federasyon bu işleri bizlerin yerine esas görevleri oldugu şekilde yapıyor olsalardı da bizlerde bi amaç uğruna gerçekten toplu olarak hareket edebilseydik.

  Bence PMC dediğimiz bu olgu, bu site, yaptıgımız spora ne kadar saygı gösterdigimizin açık bir resmidir.. Bizden sonra gelecek olan oyunculara azda olsa bir heves aşıladıgımızı ben görüyorum gittigimiz şehilerde.
  Bu tabloyu dahada büyütmek ve daha iyi yerlere taşımak isteyen,istemeyen herkesin destegine,yorumuna ve eleştirisine açıktır.

  Tekrar söylüyorum, ben sadece ıstakamı alıp bu ülkede düzenlenecek olan güzel organize edilmiş turnuvalarda bilardo oynamak istiyorum.

  Seni son turnuvalarımızda oyuncu olarak göremesekte, fikirlerine ve tavsiyelerine her zaman açığız.

  Saygılarımla.

 36. Anıl KEÇELİÖZ

  Merhaba arkadaşlar,
  ben eski bir pool oyuncusuyum 7 8 yıldır da oynamıyordum, belki tek tük hatırlayan çıkar :)) bu pool master turnuvalarından haberdar olduktan sonra inanın büyük bir şevkle bilardoya son 1 aydır tekrar başladım yatırımlar yaptım ama gelin görün ki şansıma böyle bir aksilik çıkmış. Şimdi benim merak ettiğim şey artık pool master diye bir organizasyon yok mu? bir daha böyle baba poolcuların katıldığı büyük turnuvalar olmayacak mı. Ben çorumdan yazıyorum ve biz burda 3 pool oyuncusu olarak büyük bir hevesle bu işin neticelenmesini bekliyoruz ve şevkimi tekrar kaybetmek istemiyorum bu konuda nasıl bilgi alabilir ve herhangi bir turnuva olursa nasıl haberdar olabiliriz bunu merak ediyorum..Ayrıca maddi manevi her türlü olumsuzluğunuzda Çorumlu pool oyuncuları olarak pool master komitesinin yanındayız…

 37. FatCat
  Ferdi Özdemir

  Merhaba Anıl,

  Süreç 1 aya kadar kesinleşecektir, bu kadar turnuva oynamak isteyen oyuncu varken sanmıyorumki olumsuz sonuçlansın.
  Bu süreç sonunda senide aramızda görmek tabiki isteriz, sitemizi ve facebook taki sayfamızı takip edersen gelecek olan turnuvalardan haberdar olabilirsin.
  Çorum a saygılar..

 38. Arkadaşlar size mucize bir önerim var… Bir birlik veya dernek kurup doğrudan EPBF e üyelik için başvurun… Başvuruda bulunurken de içinde olduğumuz durumu ve mağduriyeti açıklayın… Uluslararası statüde Kıbrıs Cumhuriyeti tek bir devlet olmasına rağmen iki tane üyeliği var… Yani bilardo oynamak isteyen herkese açık… Ayrıca ayrı bir dernek veya birlik çatısı altında çalışmalar bağımsız şekilde yürüyebilir… Tabiki bunları bir hukukçuya danışmak lazım… Federasyonun turnuvalara ve salonlara ne kadar karışma yetkisi olduğu da sorgulanmalı…

  • Timurcum biz de bi süredir bu hukuki süreci araştırıyoruz. Ancak işimiz çokta kolay görünmüyor. Senden ricam bu konuda epbf’ye ulaşacak ve bilgi alabicek birinden bizim adımıza yardım istemen. (levent abi mesela)görüşmek üzere..

 39. Abi yarın Berlindeyiz fırsat olursa ben bile bilgi amaçlı konuşurum…

 40. PMC’nin bugüne değin icraatlarını ayrıntılı olarak gösteren, yasaklanması ve pool’un genel mağduriyetini anlatan bir dosyanın EPBF’e mutlaka iletilmesi şart… Avukat aracılığı ile PMC yetkililerinin resmi bir yazı yazması ve altında olabildiğince kişinin imzası olması gerekir… Cepli bilardonun ve oyuncularının her fırsatta ezilmesine, rencide edilmesine ve engellenmesine sessiz kalamaz EPBF… TBF de hem aday olmaya çalışıyor hem de ileride organizasyon alma gayretinde… Böyle bir dosya geri adım attıracaktır TBF’ye…

  • Timurcum, avrupa şampiyonası dönüşü federasyonla tekrar bir görüşme yapacağız. Süreç bu görüşmenin durumuna göre senin söylediğin doğrultuda şekillenebilir.Biraz daha beklicez ..

 41. FatCat
  Ferdi Özdemir

  Arkadaşlar,
  Bu sürecin sonunda, Timur’un da bahsettiği PMC nin amacını ve faaliyetlerini tanıtan bir sunum dosyasına ihtiyacımız olacaktır.
  Sadece bu süreç için değil ileride yapmayı planladıgımız turnuvalar için sponsor arayışlarımızda ve görüşmelerimizde kullanmak üzere kendimizi tanıtıp ifade edebilmek için böyle bir tanıtım ve sunum dosyasına ihtiyacımız var.
  Bu konuda bize destek olabilecek birileri varmı dır? Sunum ve tanıtım konusunda tecrübeli?

 42. Tolga Yükselir
  tolga yükselir

  vedat a bir konuda katılıyorum.Bu adamlar insanların bilardo oynamasını engelleyemezler.Biz pmc turnuvalarına lisanslı oyuncular mı çağırıyoruz veya aktivite takvimimiz resmi kayıtlarda mı:)ya Allah aşkına 50-60 adam gelmiş bi salonda oyun oynuyor …buna ne federasyondan …

  Herneyse arkadaşlar verilebilecek her desteğe katılımcıyım….Ki bir takım çalışmalara başladık diyebilirim….

  Bu arada vedat a bir çift sözüm var;
  Neden ilk ve son kez yazdın onu anlamadım.Bu site Ferdi nin müthiş bir iş çıkardığı ama tüm bilardocuların sitesi.Bence olayı kişiselleştirmeye gerek yok.Siz iki ist li sorunları memleketinizde birebir çözebilirsiniz.Konuyu buraya taşımaya gerek yok.

  saygılar sevgiler

 43. Tolga Yükselir
  tolga yükselir

  Kıbrısta bi turnuva patlatalım da keyfimiz yerine gelsin::::

 44. EPBF asbaşkanına sigara içerken durumdan basettim… Mutlaka yollasınlar dosya dedi…

 45. tamam timurcum.. Ayrıntıları konuşup bize bir fikir verebilirsen sevinirim.

 46. eski dostlar hepinize selamlar ,
  Gecenin bu saatinde bu forumu kaza ile keşfettim ve okudum.
  Sormak istediğim ilk soru yukarıda yorum yapan oyuncuların hepsi 10 yıldır caminın temel taşlarını oluşturmuş kişilerdir de ; hepimize akıl vermeye çalışan AHMET isimli arkadaş kimdir ?Hangi deneyimi ve bilgisi ile bu açıklamaları size karşı savunabilmektedir.Hayret verici diyorum başka birşey demiyorum.TİMUR eline saglık :)
  Her ne kadar yogun iş temposu sebebiyle uzun zamandır turnuvalara gelip birçogunuzla görüşemesem de yardım edebileceğim birşeyler varsa haberdar olmaktan mutlu olurum.
  Hepinize sevgiler

 47. Serkan Güneş

  herkese selamlar arkadaşlar…:)

 48. Herkese selamlar,
  Çok uzun zamandır hatta ilk defa GERÇEKTEN turnuvaya oynamaya gittiğim Avrupa Şampiyonasında çok şey öğrendim arkadaşlar…Herkese yararı olacağını düşündüğüm FİKİRLER ve TEKNİKLER varmış aslında…Ortak bir tarih belirlenip konuşulması gerektiğini düşünüyorum en kısa zamanda…

 49. herkese selamlar,
  bu oluşumda genç bir bilardo oyuncusu olarak katkımın olabileceği her adımda bulunmaktan mutluluk duyarım..

 50. Ejder

  Herkese selam;

  Öncelikle PMC organizasyonu için Ferdi (Özdemir ) nezdinde emeği geçen herkese teşekkürler…

  PMC Bilardo Federasyonu’na bağlı bir kuruluş/örgütlenme olmadığına göre Bilardo Federasyonu’nun PMC tarafından organize edilen bir turnuvayı kanuni olarak durdurabilme yaptırım yetkisi yoktur. Muhtemelen Konya’da organize edilen turnuvayı “Spor” yasalarına bağlı olarak değil de Valilik ya da İl Emniyet Müdürlük’lerinden alınması ( yasalarda malesef bulunan ) gerekli izinlerin olmamasına atıfta bulunarak engellemeye çalışan Bilardo Federasyon’u sözkonusu.
  Nacizane tavsiyem turnuva planlaması öncesinde, turnuvanın yapılacağı ilin Emniyet Müdürlüğü ve Valiliğinden mekan,tarih ve gerekirse katılımcı detayıyla bu organizasyonun yasal izninin alınarak ilerlenmesi yönünde,sonuçta gördüğüm kadarıyla lisansa bağlı bir yapı değil;tıpkı bir halı saha turnuvası şeklinde yapılan organizasyonlar; nasılki gerekli izinleri alınmış bir halısaha turnuvasını Futbol Federasyonu durduramıyor buna da kanunen güçleri yetmeyecek.
  Not 1 : Eski oyuncular (1996-2001) beni kısmen tanıyacaktır,PMC oluşumunu Mustafa (Kulaklı) ve Murat’tan(Büyükyılmaz) öğrendim, zaten elime ıstakayı son kez Konya’da Murat’ın organize ettiği Üniversite turnuvasında almış ve 1.likle zirvede bırakmıştım :)
  Yaklaşık 1,5 ay önce tamamen tesadüf ve PMC oluşumunun etkisiyle yeniden başladım ve Onur Ağabey ( Abdik ) ve Mustafa ile yaptığımız maçlarla ilk PMC organizasyonunda eski dostları da görmek adına sabırsızlanıyorum.
  Not 2 : Savaş’ın ( Babacan ) yeni telefon numarası elinde olan (0537-283 26 30 değil) 0533-471 63 46 numaralı telefonuma SMS gönderirse çok sevinirim.
  Herkese sağlık,mutluluklar dilerim…

 51. Onur Berber

  yorum yapiyorum:

  bu federasyonun AQ. IQ demek istediydim, AQ cikti niyeyse. Klavye bozuk.

  Arkadaslar, yasal danismanlik almak lazim. illa avukat tutmak sart degil. keyfi elveren , ve dusuncelerini veya haklarini savunmak isteyen herkes gidip dava da acabilir, devlete bagli bir kurumun tutumu veya yaklasimi ile ilgili dusuncelerini dile getirebilir. Su yorumlarda yazilarini okudugum cogu kisi bu federasyonun gecmisini cok yakindan biliyor. Daha once federasyona kafa tutuldu. Rasit, Selim, Bedir, Yukselir, Riza Abi, Murat Bas, daha burada imini gormedigim yiginla insan daha once bir araya gelip birseyleri basarmislardi. Bu sebeptendir ki bu saydigim (ve daha saymadigim ancak cok emekleri gecen Onur Abdik olsun, Baran, Tolga Bora, Veli Han, vesayre vesayre) insanlar hala bilardo oynuyorlar ve hala en ustteler. Yeni yetismeye calisan arkadaslar cok buyuk ugras vererek gelmeye calisiyorlar bir yerlere. Selim’in ismi 1995′te de ustteydi. Yukselir yine top3′teydi, Rasit aynen, Bedir desen oyle. Birlik olmayinca gelisim de olmuyor benim anladigim. Zamaninda birlik yapip ugrasmis olanlar da hala basarili.

  Simdi de birlik olun arkadaslar. Korkmayin su federasyondan. herkes biliyor kimseye bir sey yapamazlar. federasyon butce dokumu halka acik bilgidir. herkes bu dokumu isteyebilir. bunlarin detaylari da (faturalar, bagis slipleri, gider fisleri, harcirah dokumleri, tum masraflarin ispatlari) halka acik bilgidir. kurcalayin arkadaslar.

  Yildirim, cok tebrikler aslan, takip ettim maclarini, cok sevindim. us open’a gel bekliyorum.

  herkese selamlar.

 52. Federasyon bilardo için her zaman her konuda gibi hünerini burada da göstermiş. Bu nasıl bir mantık veya zihniyettir çözmek mümkün değil arkadaşlar. Biz bilardonun tanınması için o kadar çaba gösteriyoruz, onlar ne işlerle uğraşıyorlar. 3 bantta bile türkiye şampiyonalarını yapmaktan aciz durumda iken kendi çabalarınız ile gerçekleştirdiğiniz bu turnuvaya destek yerine köstek olması gerçekten bu spor için iç açıcı bir durum değil. Bu kadar memnuniyetsiz kişi varken hala ne yüzle o koltuklarda oturuyorlar anlamış değilim.

  Bu zihniyet yüzünden artık oyuncularımız başka ülkeler adına yarışacaklar. Kimse de bunun için oyuncuları suçlayamaz….

 53. Federasyonun yetki alanı çok geniş, 2 den fazla masası olan yerler federasyondan spor salonu lisansı almak zorunda, federasyon da keyfine göre iptal edebilir lisansları… Yani Türkiye’de bu işler zor… Ayrıca resmiyet kazanmadıktan sonra seni beni ne federasyon sallar ne bakanlık… Kaç tane oyuncu varsa resmi bir dernek kurup üye yapmak lazım, sonra ilk etapta federasyonla uzlaşmaya gidilir olmazsa hukuksal olarak cepli bilardoyu ayırmaya çalışmak gündeme gelebilir… İcraat lazım tabi bunlar için… :)

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>