Pazar , 20 Ekim 2019
Son dakika haberleri
Buradasınız: Anasayfa » Duyurular » 2016 da beklenen pool aksiyonları
2016 da beklenen pool aksiyonları

2016 da beklenen pool aksiyonları

Dostlar Merhaba,

Geçtiğimiz günlerde Federasyon Başkanımız Sayın Ersan Ercan ile pool branşı adına önemli bir sohbetimiz oldu.
Son zamanlarda 3 bant disiplininde önemli gelişmelere imza atan Türkiye Bilardo Federasyonu için biz pool sporcuları tarafından bazı tepkiler söz konusu oldu. Bu tepkiler konuya tam hakim olmadan belki de doğru tepkiler idi. Fakat Ersan Bey ile yaptığımız (tam da bu olaylardan yola çıkarak) sohbetin ardından konunun tam da bu şekilde olmadığını net bir şekilde söyleyebilirim. Sayın başkan bilardoyu kendi içerisinde ayırmıyor ve bu tepkilerden dolayı da oldukça rahatsız olduğunu belirtti.

Ben kendi adıma bu yazımda geçmişte yaşanılanlardan bahsetmektense, önümüzdeki dönemde 2016-2017 de başlamak üzere Ersan Bey in pool disiplini için planlarını sizler ile paylaşmak , orta ve uzun vade planlarını anlatmak isterim.
İlk olarak 2016 yılında ciddi sponsorluk anlaşmalarının gündemde olduğunu ve buradan da yola çıkarak oyuncu bazında profesyonel bir yapının bizleri beklediğini belirtmek isterim. Ayrıca Başkanımızın Pool disiplinine bakışının değişmediğini, Türk bilardosunun geleceğini pool da gördüğünü ve bu nedenle bu branşa önümüzdeki dönemde çok daha fazla yatırım yapılacağının müjdesini verdi. Ayrıca poolu ekranlara taşımayı herkesten çok kendisinin istediğini, şubat ayı içerisinde il temsilcilerine pool il birinciliği düzenlenmesi için talimat verdiğini belirtti. Başkanın kendiside önümüzdeki günlerde bu konular ile ilgili kendi kaleminden bir duyuru yapacağınıda bilmenizi isterim.

Türkiye Şampiyonaları için;
- 2016 İlk ayağımız Nisan/Mayıs ayında
- Bu turnuva diğerlerinden farklı olarak üniversiteler arası yapılan yarışma ile beraber olacak.
- Ntv spor Nisan ayında yapılacak olan ilk ayak müsabakalarında bizlerle beraber olacak.
- Pool branşı ve sporcuları Nisan itibariyle ülke vitrininde diyebiliriz ….
- Ayrıca yapılacak şampiyonalar sonucunda bayanlar,gençler ve erkeklerde dereceye giren sporculara ciddi para ödülleri verilecek.
- Turnuvalarda yüksek seri ödülleri heyecanı yaşayacağız…en çok aç kapaya veya belirli aç kapa performanslarına teşvik gibi.Ne şekilde olacağını turnuva yönetimi olarak belirleyeceğiz.

Bu bakış açısı zaten standart olarak kaliteyi çok yukarılara taşıdığımız turnuva organizasyonlarımızda oyuncu performanslarını da olumlu yönde ciddi etkileyecek ve profesyonellik aşamasına geçişi sağlayacak.
Son dönemde turnuvalarımızda katılım sayısı olarak genç kategoride ciddi bir artış söz konusu.Fakat bu arkadaşlarımızın bilardo konusunda ciddi bir eğitime ihtiyacı var.Ama bu eğitimi işin ehlinden almaları konusunda Sayın Başkan ile aynı bakış açısındayız.Bu yüzden bu sene gerçekleştirdiğimiz poolmasterscup organizasyonunda Ralph Eckert?i misafir ettik.Ersan Bey Eckert in tüm uçuş masraflarını karşılayarak desteğini açıkca belli etmiştir.
Eckert, yıl içerisinde oluşturacağımız ve kendisi ile de konuştuğumuz üzere genç sporcularımıza bir eğitim programı hazırlayarak genç sporcularımıza antrenörlük yapacaktır.Buradan gitmek istediğimiz yeri sizlerde tahmin edebilirsiniz…..
Ayrıca bu sene milli takımımız Avrupa şampiyonasına gitmeden önce mini bir kampa tabi tutulacaktır.Bu kampında antrenörü de Mr. Eckert olacak olup çok daha ciddi bir bakış açısı yaratılacaktır.

Ayrıca;
5 sene boyunca Kilikya otellerinde yapılacak olan poolmastercup internatıonal turnuvamızın yanına güçlü bir organizasyon için de düğmeye bastık.
Sayın başkan Türkiye de yapmayı çok arzuladığımız euro tour için EPBF e resmi başvuruda bulunmuştur.Amacımız 2 sene euro tour a ev sahipliği yaparak 3. sene ülkemizde EPBF in resmi organizasyonu olan Avrupa şampiyonasını oynayabilmektir.

Sevgili Arkadaşlarım,
Eleştiri bana kalırsa çok normal ve aslında hep de olması gereken bir olgu.Bizler çıktığımız bu yolda sizlerden aldığımız eleştiriler sayesinde belki de bir çok hatamızı düzeltme fırsatı yakaladık.Fakat yukarıda orta vade planlarını da dikkate alırsak eleştirilerimizin yapıcı olması kalıcı aksiyonların alınmasında çok önemli rol oynar.
Yaptığımız bu görüşme neticesinde ben Ersan Bey ile şimdiye kadar olduğu gibi kolkola yürümeye devam etmekten tarafım. Mevcut federasyonun yönetime geldiği günden beri devam eden bu birlikteliğimizi, federasyon başkanımızın tarafıma verdiği rol ve görev tanımı ile beraber devam ettireceğiz. Bu görev tanımını sayın başkan yakın zamanda sizler ile paylaşacaktır.
Gelin hep beraber 2016 için şimdiye kadar oluşturmuş olduğumuz birlik beraberliği arttırararak devam ettirelim, unutmayın ki biz görünenden çok daha büyük bir camiayız.

Sevgi ve Sagılarımla
Dostunuz , Kardeşiniz
Tolga

Comments

comments

Hakkında Tolga Yükselir

Tolga Yükselir
Cepli Bilardolar Derneği başkanı ve milli takım sporcusu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>